Dla osób mocno związanych z branżą nieruchomości sprzedaż jest naturalnie łatwa, lecz dla większości komplikacje pojawiają się już na starcie. Jak więc poradzić sobie ze sprzedażą, przy okazji wybierając odpowiednie biuro nieruchomości?

 

Złota zasada sprzedaży

               

    Najwięcej możliwości otwiera umowa na wyłączność, dzięki czemu agencja może skorzystać z systemu wymiany ofert (SWO) czy systemu bezpośredniej wymiany ofert między agentami nieruchomości (MLS). Kolejnym atutem biura nieruchomości jest na pewno ugruntowana pozycja na lokalnym rynku, a przede wszystkim masa pozytywnych opinii w social media. Renoma pośrednika jest niezwykle istotna, bowiem potencjalny nabywca będzie chętniej współpracował z liderem w tej branży, wiedząc, że oferta jest wiarygodna. Zaszkodzić w tym wypadku może zgłoszenie swojej oferty do zbyt wielu biur, przez co stanie się ona niespójna. Potencjalni klienci mogą wtedy stać się podejrzliwi i zrezygnować nawet ze sprawdzenia oferty indywidualnie!

 

Doświadczenie

 

    Biura nieruchomości i ich pracownicy dysponują ogromnym doświadczeniem praktycznym i teoretycznym. Lata pracy wykreowały z nich ekspertów, którzy są w stanie odpowiedzieć na każde z pytań kupującego podczas oględzin. Trzeba przyznać, że większe zaufanie uzyska pośrednik ze specjalistyczną wiedzą, który potrafi rozwiać wszelkie wątpliwości niż osoba spotykająca się pierwszy raz z tą branżą w postaci sprzedającego. Bardzo istotna jest również cena; eksperci są w stanie dokładnie wyliczyć wartość nieruchomości, bo przeszacowany lokal nie sprzyja zainteresowaniu, dodatkowo generuje koszta w postaci rachunków, które nadal trzeba opłacać, a wartość w oczach nabywcy spada.

 

Prezentacja lokalu

 

   Agencja nieruchomości doskonale wie jak prezentować lokale. Każdy szczegół jest dokładnie fotografowany, aby oferta była przejrzysta dla interesantów. Agent podczas oględzin idealnie podkreśla wszystkie atuty mieszkania, domu, czy gruntu, a jego techniki negocjacyjne umożliwiają uzyskanie jak najlepszej ceny. Również oferta przygotowana na stronie internetowej pozwala na precyzyjne zaznajomienie się z przedmiotem sprzedaży oraz bezproblemowe skontaktowanie się z pośrednikiem.

 

Dlaczego, więc warto skorzystać z usług biura nieruchomości?

 

    Podejmując decyzję należy zadać sobie pytanie ,,jakie efekty chcemy osiągnąć’’? Czy zależy nam na szybkiej sprzedaży? Czy pragniemy uzyskać możliwie jak najwyższą cenę? Każde biuro charakteryzuje się czymś innym, więc warto zwrócić uwagę na efekty ich pracy. Jedno jest pewne, kompleksowa pomoc przy sprzedaży bądź kupnie mieszkania jest głównym wyznacznikiem dobrej agencji nieruchomości.